Klávesové zkratky na tomto webu - základní
Přeskočit hlavičku portálu

Taky malujete černou na bílo?

11. 04. 2017 7:29:22
Je to celé jen jeden z falešných sporů a dramat našeho bipolárního světa: Bílá se hádá s černou, která je víc. Ale přitom my všichni už začínáme vidět, že není černá bez bílé a bílá bez černé a ani jedna není víc.

Kdysi se mi zdál velmi podivný sen:

Můj otec si půjčuje na hlídání mého psa a odchází ho venčit. Když se vrací, je na naší ulici pozdvižení. Všichni sousedi stojí venku a dívají se, jak se perou nějací psi, co se zrovna potkali na procházce. Vypadá to, že je to oblíbená zábava v naší dědině, psí souboje.

Mám obavu, že se pere i Čerňucha, i když ona je zrovna velmi mírumilovná, ale jeden v takovém prostředí provokace nikdy neví. Když se mi odkrývá výhled, vidím, že se perou nějací úplně jiní dva voříšci. Když pak ale spatřím svého psa, je můj jindy úplně černý pes úplně bílý!

“Tati, co to je? Co to má znamenat?”

A můj tatínek se ještě snaží sundat bílou skvrnu ze svých kalhot. “Trochu jsem maloval na bílo,” říká.

Sáhnu na psa. Barva je lepkavá a chytá se na všechno kolem.

Povzdechnu si a odcházím do koupelny, abych vše a všechny zas uvedla na pravou míru.

Po probuzení jsem docela zmatená. Co to má znamenat, takový sen? Bílý pes, co je ve skutečnosti černý? A jelikož jsem teď v premenstruační fázi těsně před menstruací, moje podvědomí nezahálí a za malinkou chvíli mi posílá odpověď:

Víš, že všechno, co se v tvém snu objeví, jsi ty sama. Takže tvůj otec jsi ty sama, sousedi, co milují psí souboje, jsi ty sama, Čerňucha jsi ty sama, celá vaše vesnice jsi ty sama.

Tvůj otec je nějaký tvůj mužský aspekt, který je v tomto případě spojen s tvou schopností prosadit sama sebe ve vnějším světě, zacíleně za něčím jít, manifestovat myšlenky ve hmotě. Sousedi symbolizují ty tvé polohy, které milují hádky, spory, boje a dramata, i když jde jenom o to, že na sebe ve skutečnosti štěkají dva malí voříšci. Jsou to ty postoje k životu, které dokážou udělat z komára velblouda (což se ti v premenstruační fázi děje docela často, co?;)

Ty sama už máš tu schopnost některé své zásadní věci (= Čerňucha jako tvůj svobodný tvůrčí projev) vytáhnout z tohoto pokrouceného pohledu na svět, milujícího falešné drama a spory, nicméně stále ještě za jistou cenu: něco, co je ve skutečnosti černé, raději přemaluješ na bílo.

Vím, že moje podvědomí má pravdu. Nemá cenu s ním chodit do falešného sporu. Neuhádala bych to. Vím, že stále ještě dělám jednu věc: MALUJU ČERNOU NA BÍLO. Vím, že jsem se stále ještě nesrovnala s některými svými stránkami, které mi přijdou černé – a maluju je na bílo. Ale barva je lepkavá a špiní všechno kolem – a druzí stejně dobře poznají, že je to jen barva a pozlátko, a ne skutečná podstata věci. A i kdyby to nepoznali druzí – já dobře vím, jak to je. A já sama se chytám do své léčky, sedám si na svůj vlastní bílý lep.

Je čas jít do koupelny a přiznat barvu. Bílá je bílá, ale černá je černá a není o nic míň než bílá.

Je to celé jen jeden z falešných sporů a dramat našeho bipolárního světa: Bílá se hádá s černou, která je víc. Ale přitom my všichni už začínáme vidět, že není černá bez bílé a bílá bez černé a ani jedna není víc. A když se podíváme na monádu, vidíme na ní jasně princip toho, že kde je moc bílé, začne přecházet v černou. A obráceně. A že i uprostřed bílé je vždycky černé zrnko.

Nastal čas si přiznat černou barvu. Ano, jsem černá. Znamená to například, že si někdy připadám neschopná, a jsem skutečně neschopná v danou chvíli cokoli dělat. Ale moje neschopnost přitom může hrát svou důležitou roli: ukáže mi cestu k tomu, kudy jít k té správné schopnosti, ke správným činům. A dost možná je tu jen proto, že ještě nenastal k akci správný čas a je třeba počkat.

Moje vlastní dítě je někdy černé. Někdy dělá to, čemu se obvykle ve společnosti říká, že “zlobí”. Ale já vidím, že tahle jeho černá ve skutečnosti slouží jako vrtačka, co dělá díry do mého pohledu na svět, který se podobá betonové krabici falešných názorů a přesvědčení, v níž se nezřídka ve svém životě nacházím.

Moje černá je to, že mě absolutně nebaví hlídat si účetnictví a čísla a dělat obchodníka. Ale tahle moje černá dělá prostor pro druhé. Každý z nás má svoje černé a bílé, a tam kde má někdo černou, jiný člověk tam má bílou a může ho doplnit. A to je i smysl našeho spolubytí tu na Zemi. Brát své černé jako prostor pro někoho jiného, koho chceme mít ve svém životě nebo v businessu.

A když dovolíme, aby odpadla falešná bílá z našich falešně bílých psů (= z čehokoli, co děláme ve hmotě), začnou tím postupně odpadávat i nánosy strachu, starostí, obav a nelásky z našich srdcí a nám se velmi uleví.

Když přiznám černou, o to víc začne vynikat má bílá. A já je můžu milovat obě.

Černá je prostorem pro nové (myšlenky, lidi, postoje, činy). Bílá je tím, co jsem bytostně já (moje talenty, nadání, vášně, touhy, to, co mi jde úplně lehce a co se mi chce dělat ze všeho nejvíc).

Dávám si dnes za úkol ještě víc milovat svou černou. Pojďte do toho se mnou!

Autor: Dana-Sofie Šlancarová | úterý 11.4.2017 7:29 | karma článku: 6.70 | přečteno: 304x

Další články blogera

Dana-Sofie Šlancarová

Když o vás partner(ka) nepečuje…

Proč míváme tak často pocit, že o nás náš partner nepečuje tak, jak bychom si představovali? Možná je to tím, že jeho jazyk péče je jiný... Objevte vztahový trik, který vám umožní začít vidět péči vašeho partnera...

11.7.2017 v 7:35 | Karma článku: 0.00 | Přečteno: 3 | Diskuse

Dana-Sofie Šlancarová

Můj muž není WYSIWYG

Proč si muži a ženy nerozumějí? Protože každý z nás nějak jinak kóduje to, co chce svému partnerovi sdělit, ale na druhé straně nemusí dojít k plnému porozumění. Jak tedy na to?

27.6.2017 v 9:25 | Karma článku: 0.00 | Přečteno: 5 | Diskuse

Dana-Sofie Šlancarová

Když muže a ženu spojuje stejný záměr

Když muž zní stejně jako jeho žena a když jejich láska nemizí a neumírá, protože je spojuje stejný životní záměr: nejen tu přežít, ale ještě si to naplno užít, protože tenhle život na Zemi máme rozhodně jen jeden.

11.6.2017 v 9:17 | Karma článku: 0.00 | Přečteno: 4 | Diskuse

Dana-Sofie Šlancarová

Byznys je válka – anebo ne?

Podnikání je pro muže obrazem boje. Je to přirozené vyjádření jejich přirozené agresivity... Žena ví, že všechno kolem nás i my samotní procházíme neustálým cyklem aktivity a odpočinku, růstu a poklesu, dne a noci, úspěchu a neúspěc

27.5.2017 v 8:35 | Karma článku: 0.00 | Přečteno: 5 | Diskuse

Další články z rubriky Ostatní

Libuse Palkova

Prý frčí vybělené frndy

Když jsem slyšela poprvé, že nejnovějším hitem v péči o krásu ženy je nechat si vybělit vagínu, myslela jsem, že je to nějaký vtip. Ale vypadá to, že to myslej vážně.

26.7.2017 v 21:21 | Karma článku: 20.66 | Přečteno: 1530 | Diskuse

Ladislava Šťastná

Jak to vnímám já: Když se řekne puberta – taky se vám orosí čelo?

Taky jste někdy v dospívání zapřemýšleli nad tím, zda vaši rodiče jsou ti vaši, když najednou po vás furt něco chtějí anebo vám furt něco zakazují a hodně toho nedovolí?

26.7.2017 v 20:20 | Karma článku: 7.75 | Přečteno: 195 | Diskuse

Olga Pavlíková

US army bez transsexuálů

Trump vykázal transgenderové osoby ze všech služeb v armádě, Obama jim tam před ním naopak uplatnění umožnil.

26.7.2017 v 19:35 | Karma článku: 24.96 | Přečteno: 493 | Diskuse

Jana Slaninová

Hirudoterapie: Leží tam lidi pokousaní pijavkami

Mám den dovolené, protože pijavkování se posledně u mého muže projevilo několikahodinovým vytékáním "krve". Že se jedná o krevní plazmu obarvenou krví, která tvoří rosolovité sraženiny a čistí tělo, jsem se dozvěděla dnes.

26.7.2017 v 19:19 | Karma článku: 8.06 | Přečteno: 261 | Diskuse

Renata Pospiechová

Letní vzpomínání II - Rumunsko

Uz jsem o něm letos psala, ale tak nějak se to vybavuje znovu. V 80. letech jsme se vydali i do Rumunska. V Bulharsku u moře jsme už byli, v NDR též, tak tentokrát na Mamaiu. Opět vlakem. A opět do hotelu. Jmenoval se Doina.

26.7.2017 v 18:06 | Karma článku: 11.39 | Přečteno: 253 | Diskuse
Počet článků 48 Celková karma 0.00 Průměrná čtenost 579

Jsem překladatelka, korektorka, fotografka, vydavatelka, spisovatelka, lektorka a koučka – a také matka a žena. Založila jsem projekt Cyklická žena®, který učí ženy o tom, co vždycky věděly: jak mohou využívat darů svého menstruačního cyklu ve svém životě i ve své práci – aby byly mnohem spokojenější, efektivnější, úspěšnější i šťastnější. Přeložila jsem a vydala knihu Mirandy Gray Cyklická žena a vydala už tři vlastní knihy: Balijský deník Cyklické ženy, 7 návyků efektivní Cyklické ženy a spolu s mým mužem Erikem Hutterem Návod na ženy. Více na www.dana-sofie.cz / www.cyklickazena.cz / www.navodnazeny.cz.

Seznam rubrik

Napište mi

Vzkaz autorovi


Zbývá 1000 znaků.


Toto opatření slouží jako ochrana proti webovým robotům.
Při zapnutém javaskriptu se pole vyplní automaticky.


více


Najdete na iDNES.cz

mobilní verze
© 1999–2017 MAFRA, a. s., a dodavatelé Profimedia, Reuters, ČTK, AP. Jakékoliv užití obsahu včetně převzetí, šíření či dalšího zpřístupňování článků a fotografií je bez souhlasu MAFRA, a. s., zakázáno. Provozovatelem serveru iDNES.cz je MAFRA, a. s., se sídlem
Karla Engliše 519/11, 150 00 Praha 5, IČ: 45313351, zapsaná v obchodním rejstříku vedeném Městským soudem v Praze, oddíl B, vložka 1328. Vydavatelství MAFRA, a. s., je členem koncernu AGROFERT.